Plzeňský kapitán Lukáš Hejda a kouč Miroslav Koubek po prohraném finále poháru...

Plzeňský kapitán Lukáš Hejda a kouč Miroslav Koubek po prohraném finále poháru se Spartou. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Plzeňský kapitán Hejda po finále: Vařilo se to ve mně, první gól až komický

• 26
Třetí pohárové finále, třetí porážka. „Po zápase jsem musel do kabiny, být chvíli sám. Vařilo se to ve mně, potřeboval jsem to vydýchat,“ pronesl kapitán plzeňských fotbalistů Lukáš Hejda. Viktoria ve finále domácího poháru na vlastním stadionu podlehla Spartě 1:2.

Hejda prohrál se Spartou finále už před deseti lety. V roce 2021 skousával porážku se Slavií.

„Spartu jsme takřka do ničeho nepustili. První gól byl až komický, druhý šťastný. Od nás se štěstí odvrátilo,“ poznamenal Hejda. „Těžko se mi to hodnotí. Soupeř moc šanci neměl, my tedy taky ne.“

Plzeň - Sparta 1:2, k titulu i pohár. Finále rozhodl v nastavení Birmančevič

Zvládla Sparta líp udržet emoce?
Bylo to tak divoké celkově, že takhle bych to asi neřekl. Lavička tam skáče od první minuty, hráči vyvíjejí tlak na rozhodčí. K němu mám běžet já a Krejčí, ale oni tam běží v deseti. Když si to rozhodčí takhle nastaví...

Vy jste dohrávali v deseti bez vyloučeného Šulce. Jak vám to přišlo?
Tu ruku tam neměl dávat. Bohužel, stalo se, je to mžik. Ani nevím, za jakého stavu to bylo.

Prohrávali jste 0:1.
A dokázali vyrovnat. Kdybychom to dotáhli do prodloužení, stát se pak mohlo cokoli. Pak se to třikrát k nim odrazí a oni to propálí.

Ostuda českého fotbalu. Pohár končil bitkou fanoušků, zasáhli těžkooděnci

Nevyhrála agresivita nad fotbalem?
Co se stalo po zápase, to nevím, byl jsem v kabině. Ale je to kaňka, to si nebudeme nalhávat. Na hřišti to bylo agresivní, bylo to finále, nikdo neuhnul. Ale zákeřný to nebylo.

Chance liga 2024-25: Los fotbalové ligy

Nejvyšší fotbalová soutěž se bude hrát pod názvem Chance liga. Nová sezona odstartuje v pátek 19. července zápasem Sparta - Pardubice. Na podzim se odehraje devatenáct kol, první část sezony skončí 14. prosince. Jarní část začne už 1. února.

Sparta - Pardubice, Slovácko - Slavia, Dukla - Plzeň, Bohemians - Baník, Karviná - Liberec, Č. Budějovice - Olomouc, Hradec Kr. - Teplice, Jablonec - Ml. Boleslav