CHANCE LIGA 2024/2025

Plzeň - Liberec 2:1, střídající Mosquera rozhodl, vítězové míří před Slavii

• 50
Fotbalisté Plzně se minimálně do nedělního odpoledne vrátili na první místo ligové tabulky. Doma porazili Liberec 2:1 díky trefám Kopice a Mosquery, za hosty se prosadil Tupta.

Plzeň odčinila porážku z posledního kola a poskočila před Slavii, která v neděli narazí na Slovácko.

Viktorii poslal do vedení ve 21. minutě Jan Kopic při jubilejním 300. utkání v nejvyšší soutěži. Na začátku druhého poločasu odpověděl Lubomír Tupta, ale v 68. minutě rozhodl střídající Jhon Mosquera gólem proti bývalému týmu. Plzeň v lize porazila Liberec počtvrté v řadě.

„Věřím, že naší psychice tohle vítězství pomůže hodně. Myslím, že celý zápas jsme hráli ve velkém nasazení. Na klucích bylo vidět, že utkání chceme vyhrát,“ řekl plzeňský trenér Michal Bílek na tiskové konferenci.

„Bylo to vyrovnané utkání, kde jsme se v poli domácím určitě vyrovnali, možná jsme byli i o trošku kvalitnější v některých situacích. Bohužel se rozhoduje v šestnáctkách,“ doplnil liberecký kouč Luboš Kozel.

Domácí trenér Bílek udělal v základní sestavě dvě změny od minulého prohraného utkání na Slovácku (0:2). V obraně nastoupil Holík, zatímco Pernica začal na lavičce. V záloze Vlkanova nahradil Vydru.

Po opatrném úvodu si první velkou šanci vytvořil ve 20. minutě Liberec. Za domácí obranu si naběhl Rondič, ale střelou z úhlu brankáře Staňka nepřekvapil.

Plzeň vzápětí otevřela skóre. Po Sýkorově centru Chorý hlavičkoval do břevna a nepokrytý Kopic z dorážky hlavou vstřelil třetí gól v ligové sezoně. Dvaatřicetiletý záložník tak stylově oslavil 300. utkání a vstup do Klubu legend. V nejvyšší soutěži Kopic celkem zaznamenal 56 gólů.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Jsem rád, že jsem to zvládnul. Už jsem říkal na podzim, že bych to mohl udělat. Přišla zranění, tak se mi to povedlo až teď. Tři sta je hezké číslo, ale snad jich ještě několik udělám,“ uvedl Kopic.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve zbytku prvního poločasu. Minutu před pauzou Buchovu střelu vyrazil hostující gólman Bačkovský. Jeho spoluhráči s Viktorií drželi krok, ale do zakončení se nedostávali.

Domácí vstoupili do druhé půle hodně aktivně. Liberec od druhé inkasované branky zachránil Bačkovský, který pohotově vyrazil Jemelkův pokus po standardní situaci.

Liberečtí v 52. minutě vyrovnali, když Tupta po individuální akci a střele k tyči překonal Staňka. Slovenský útočník skóroval ve druhém ligovém zápase po sobě. Západočeši inkasovali v šestém kole v řadě.

„Narazil jsem si tam dobře s Rondičem a viděl jsem před sebou prostor, tak jsem to potáhnul a už jsem potom jen vystřelil. Jsem velmi rád, že to tam padlo. Škoda, že to není aspoň za jeden bod,“ řekl Tupta pro O2 TV.

„Byla to zbytečná branka. Soupeř tam lehce prošel, nemůže se do pokutového území dostat takhle snadno. Byla to škoda, protože v té době jsme hráli dobře a byla to trošku rána pro celý tým,“ přidal Bílek.

Úřadující mistři si brzy mohli vzít vedení nazpět, ale Bačkovskému pomohlo břevno po Havlově hlavičce a následně hostující gólman vyrazil míč před Chorým.

Viktoria se prosadila v 68. minutě. Po standardní situaci Jemelka v šestnáctce přihrál volnému Mosquerovi, jenž pohotově překonal Bačkovského. Kolumbijský křídelník trefu proti bývalému týmu neslavil. Mosquera skóroval posedmé v ligovém ročníku a poprvé od října.

Západočeši v závěru nepustili soupeře do většího tlaku a doma se Slovanem bodovali v desátém z posledních jedenácti duelů nejvyšší soutěže. „Do dalších zápasů musí být lepší důraz v pokutovém území, aby to nebyly nervy až do poslední minuty,“ dodal Bílek.

Chance liga 2024-25: Los fotbalové ligy

Nejvyšší fotbalová soutěž se bude hrát pod názvem Chance liga. Nová sezona odstartuje v pátek 19. července zápasem Sparta - Pardubice. Na podzim se odehraje devatenáct kol, první část sezony skončí 14. prosince. Jarní část začne už 1. února.

Sparta - Pardubice, Slovácko - Slavia, Dukla - Plzeň, Bohemians - Baník, Karviná - Liberec, Č. Budějovice - Olomouc, Hradec Kr. - Teplice, Jablonec - Ml. Boleslav