Doporučujeme

Najděte na všem to dobré. Přesvědčíme vás, že to jde

  • 0
Co vypadá jako velký problém, může být nakonec skvělá šance. Proto byste se měla vždycky snažit vidět na všem to dobré. Že to nejde? Omyl. Máme hned několik důkazů, které vás přesvědčí o opaku.

Pravidlo č. 1 zní: Dávejte si pozor na své myšlenky! Neměla byste myslet jen na to, co nemáte (to ve vás zbytečně vyvolává pocit nespokojenosti), ale vážit si toho, co máte. Je třeba naučit se soustředit se na přítomnost a netrápit se minulostí. A to, že zdánlivě negativní věci mají často i svou pozitivní stránku, dokazuje těchto šest příkladů.

Stále ve stejných kolejích

Je rutinní činnost nudná? Ano i ne, každopádně usnadňuje život a dává mu řád, jistotu. Zvyky (třeba každý týden chodit plavat) vám zpestřují běžný život. A rutinní úkony (třeba prostírání stolu stále stejně) vám zase pomáhají pročistit si hlavu, protože na chvíli nemusíte přemýšlet a vymýšlet nové variace.

ilustrační snímek

Střevní chřipka

Průjem, zvracení a podobné potíže dokážou pořádně potrápit a je opravdu těžké na nich hledat něco pozitivního. Ale jde to, stačí správný úhel pohledu. Žaludek se vyprázdní, střeva vyčistí a jsou pak v lepší kondici.

Pro děti jsou občasné střevní infekce dokonce důležité. Imunitní systém totiž potřebuje neustálý trénink.

Vždy jen průměrnost

Pouze pět procent z nás má inteligenční kvocient (IQ), který se výrazně odchyluje od běžné populace. To vůbec není zlé! Pro běžný život je podstatně lepší dokázat dělat mnoho věcí prostě jen pořádně než superdobře. Průměrní lidé mají i víc přátel. Kdo by taky chtěl kamarádit se supermanem a ve srovnání s ním na tom být vždycky hůř?

Ilustrační snímek

Nečistoty

Nedá se to vydržet a vy se musíte pustit do úklidu, sotva objevíte drobeček? Tak s tím přestaňte, vážně! Bakterie totiž k našemu životu patří a jen díky nim jsme odolnější vůči nemocem. Studie dokládají, že lidé, kteří vyrůstali na farmách, zahradách a chalupách, mají mnohem méně často astma nebo sennou rýmu.

Konflikty

Nikdo z nás se nehádá rád. Přitom to ale může být tak osvobozující! Podle psychologů je naopak nezdravé, když své negativní pocity neventilujete. Potlačování zlosti může rychle vést k syndromu vyhoření. Stále se vyhýbat hádkám může mít dokonce fyzické následky, přispívá to ke zvýšení krevního tlaku. Ale pozor, se sousedy se snažte vyjít v klidu, je to vždycky lepší!

Pár kilo navíc

Téměř každá žena se chce zbavit nadbytečných kilogramů. Ale lékařské studie potvrzují, že je pro tělo zdravější mít trochu „obalená žebra“. Pár kilo navíc z vás totiž dělá odolnějšího člověka, fyzicky i psychicky. Břišní tuk je sice nebezpečný, protože souvisí s vyšším rizikem infarktu myokardu nebo mozkové mrtvice, ale tukové polštářky na hýždích, bocích a stehnech jsou zcela neškodné.

Ilustrační snímek